PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO W ZWIĄZKU Z VII MIĘDZYNARODOWE SYMPOZJUM RATOWNICTWA MEDYCZNEGO I MEDYCYNY RATUNKOWEJ
GRUDZIĄDZ, 7 – 9 września 2021 r.
Procedura powstała jako wynik zaleceń Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii z Głównym Inspektorem Sanitarnym na podstawie wytycznych dla organizatorów spotkań biznesowych, szkoleń, konferencji i kongresów w trakcie epidemii SARS-CoV-2.
- POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Niniejsza procedura dotyczy wszystkich uczestników i organizatorów biorących udział w VII Międzynarodowe Sympozjum Ratownictwa Medycznego i Medycyny Ratunkowej w okresie wzmożonego zagrożenia epidemiologicznego w kraju.
- Celem procedury jest ustalenie sposobu postępowania dla zapewnienia bezpieczeństwa
i ochrony zdrowia dla wszystkich uczestników sympozjum. - Opracowanie zestawu procedur kompleksowych działań i środków zapobiegawczych dostosowanych do aktualnej sytuacji epidemiologicznej i obowiązujących przepisów prawa (Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego).
- Osobą ds. przeciwdziałania COVID-19 podczas sympozjum jest Pan Mirosław Bałka – Prezes Grudziądzkiego Stowarzyszenia Ratowników Medycznych.
- Miejsce sympozjum: Hotel Rudnik, ul. Miła 2, 86-300 Grudziądz
- ZASADY ORGANIZACJI PODCZAS REJESTRACJI UCZESTNIKÓW
- Uczestniczyć w sympozjum może osoba zdrowa, nie podlegająca kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych.
- W miejscu rejestracji uczestnicy powinni zachować dystans min. 1,5 m od siebie.
Każdy uczestnik otrzyma do wypełnienia ankietę epidemiologiczną (załącznik do procedury).
- Dopuszcza się mierzenie temperatury ciała u uczestników za ich zgoda rzez wyznaczone do tego osoby za pomocą bezdotykowego termometru.
- Każdy z uczestników otrzyma pakiet ochronny tzn. maseczki medyczne, rękawiczki jednorazowego użytku, środek do dezynfekcji rąk jak również indywidualne materiały biurowe.
III. ZASADY ORGANIZACYJNE PODCZAS TRWANIA SYMPOZJUM
- Na terenie sympozjum znajdują się strefy do odkażania rąk z informacją o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcją dezynfekcji rąk. Przed każdym wejściem na sale wykładową obowiązkowo należy zdezynfekować ręce.
- W sympozjum mogą przebywać wyłącznie osoby uczestniczące, ogranicza się do min. ilość personelu pomocniczego i pracowników do obsługi.
- W pomieszczeniach wspólnych uczestnicy zachowują wszelkie środki ostrożności:
- bezpieczna odległość min.1,5 m;
- regularne i dokładne myce rąk woda z mydłem i dezynfekcja rąk;
- należy obowiązkowo nosić maseczkę odkrywająca nos i usta jak i również rękawiczki jednorazowego użytku pamiętając o unikaniu dotykania oczy, nosa czy ust;
- podczas kichania lub kaszlu zachować bezpieczną odległość i odwrócić się od rozmówcy;
- na Sali wykładowej zajmować miejsca wyłącznie siedzące odpowiednio wyznaczone z zachowaniem bezpiecznej odległości
- W przypadku wytapiania (zaobserwowania) u uczestnika objawów mogących wskazywać na infekcje dróg oddechowych, w tym w szczególności złego samopoczucia, gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, duszność, zaburzenia smaku, węchu to należy pozostawać w pokoju hotelowym i zagłosić ten fakt organizatorowi na nr 663 678 433
- POSTĘPOWANIE NA WYPADEK PODEJRZENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM
- Uczestnik sympozjum powinien zostać wcześniej poinstruowany, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów powinien jak najszybciej poinformować organizatora i nie uczestniczyć w spotkaniach;
- Uczestnik pozostaje w pokoju hotelowym i oczekuje na decyzje lekarskie;
- W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.
Schematy:
Mycia rąk
Dezynfekcji rąk
Zakładania i zdejmowania rękawic
Zakładania i zdejmowania maseczki